ÚvodO společnostiAktualityTržby makléřské společnosti INSIA stouply v roce 2016 o 20% na 725 mil. Kč

Tržby makléřské společnosti INSIA stouply v roce 2016 o 20% na 725 mil. Kč

19. dubna 2017 | Rubriky: Aktuality

V Praze dne 19. dubna 2017 - Síť pojišťovacích a hypotečních makléřů INSIA dosáhla dle auditovaných účetních výsledků za rok 2016 konsolidované tržby ve výši 725,2 mil. Kč s nárůstem 19,9% oproti roku 2015 a výrazně tak posílila svoji pozici na českém i slovenském trhu.

INSIA_PECET_25LET_finalMezi hlavní oblasti růstu INSIA patřilo v roce 2016 neživotní pojištění, především pak pojištění motorových vozidel, kde celý trh dynamicky rostl díky oživení ekonomiky. Výrazně se na dobrých výsledcích podílelo také zprostředkování úvěrů na bydlení, kde INSIA dosáhla nárůstu 56% a potvrdila tak vhodnost propojení hypotečních a pojišťovacích služeb pod jednou střechou.

Rok 2016 byl pro INSIA zajímavý v oblasti inovací a využívání rozsáhlých možností spolupráce v mezinárodní skupině MMC“, zdůrazňuje generální ředitel společnosti, Ivan Špirakus, a doplňuje: „Ve spolupráci s Marsh a pojišťovnou AIG jsme připravili cestovní pojištění pro zaměstnance firem INSIA Travel, a to včetně on-line nástroje na sjednávání smluv pro naše zprostředkovatele. Ve druhé polovině roku pak INSIA uvedla ve spolupráci se skupinou AXA na český trh specializovaný produkt pro sběratele umění, AXA ART“.

Obchodní oddělení společnosti INSIA v průběhu roku 2016 výrazně posílilo. Personální navýšení počtu manažerů rozvoje sítě souviselo s rozšířením a zvýšením intenzity aktivit v České republice a naplňováním obchodní strategie – vytvořit profesionální zázemí pro odborníky v oblasti pojišťovnictví a financí. I v roce 2016 rozšiřovala INSIA svou síť o nové partnery a firmy. Po celé České republice a na Slovensku poskytuje servis klientům přes 370 kanceláří, z nichž podstatná část nese označení INSIA.

Závěr minulého roku byl pro INSIA v České republice především ve znamení nové legislativy v oblasti zprostředkování hypotečních a spotřebitelských úvěrů“, uvádí Petra Fenclová, předsedkyně představenstva INSIA a.s. „Podle nových pravidel jsme v roli vázaného zprostředkovatele zaregistrovali na ČNB více než 450 hypotečních specialistů“, dodává Petra Fenclová.

Naše poděkování za skvělé výsledky v uplynulém roce patří především všem členům sítě INSIA, kteří se podíleli na jejich dosažení“, říká Ivan Špirakus. „Velkou zásluhu pak samozřejmě mají všichni zaměstnanci centrály INSIA a jejich každodenní zaujetí pro službu a podporu členů sítě. Velmi si jich za to vážím“, uvádí na závěr generální ředitel INSIA a.s.

V roce 2017 se INSIA hodlá ještě více zaměřit na digitalizaci procesů a nové nástroje ve spolupráci s pojišťovnami s cílem dosáhnout vyšší efektivity práce makléřů a kvalitnějších služeb klientům.
Více o společnosti na www.insia.cz

Kontakt pro média:

Klára Křemelová
Marketingová ředitelka
Tel.: +420 775 857 571
E-mail: klara.kremelova@insia.com

O INSIA

INSIA je dynamická společnost poskytující kvalitní servis a zázemí pojišťovacím a hypotečním makléřům. Více než 1 700 odborníků působí v síti INSIA v Česku a na Slovensku jako nezávislí a svobodní podnikatelé. Množství poskytovaných služeb a nástrojů dominuje unikátní software YETI, speciálně vyvinutý a denně aktualizovaný pro efektivní práci pojišťovacího a finančního zprostředkovatele. Na českém trhu INSIA působí od roku 1992 a oslavuje tak v letošním roce jubilejních 25 let na trhu. Klientům z řad občanů i podnikatelů a firem zajišťují specialisté v kancelářích INSIA velmi širokou a komplexní nabídku pojištění a hypoték.

V roce 2011 zahájila INSIA úzkou spolupráci s americkou společností Marsh, největším světovým pojišťovacím makléřem. V současné době je Marsh většinovým akcionářem společnosti. Díky tomu se INSIA plně zařadila do skupiny Marsh & McLennan Companies a může tak využívat rozsáhlé sítě znalostí a přístupu celé skupiny MMC na mezinárodní pojistné a zajistné trhy a přinášet tak svým klientům unikátní řešení jejich potřeb.

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn