ÚvodO společnostiAktualityNa co nezapomenout, pokud máte bydlení na hypotéku

Na co nezapomenout, pokud máte bydlení na hypotéku

10. června 2020 | Rubriky: Aktuality

Na co nezapomenout, pokud máte bydlení na hypotéku

O vlastním bydlení sní mnoho lidí. Ovšem jen málo z nás si může pořídit vysněnou nemovitost za vlastní peníze. Většina lidí si proto pořizuje byt či dům na hypotéku. Možná je to i váš případ. Ať už hypotéku máte, nebo si ji teprve chystáte pořídit, přečtěte si tento článek. Máme pro vás pár tipů, které se vám budou určitě hodit!

Pojištění nemovitosti a domácnosti je základ

Střecha nad hlavou je jedním z nejzákladnějších předpokladů pro normální život. Pojištění bydlení by proto mělo být jednou z nejdůležitějších smluv v každé domácnosti. Ochrání vás v případě, kdy dojde k poškození nebo zničení vaší nemovitosti. 

Neriskujte a pojistěte si splácení úvěru

Dále byste určitě neměli zapomínat na pojištění, které vás podrží, když nebudete schopni hypotéku splácet. Pojištění schopnosti splácet úvěr se často podceňuje, ale rozhodně se to nevyplácí, protože hypotéka je velký závazek a ke všemu na dlouhou dobu. Nikdo z nás neví, co se během dvaceti nebo třiceti let stane.

Během této doby může živitel rodiny, který splácí úvěr, prodělat nějakou závažnou nemoc nebo zranění. Rázem rodina přijde o pravidelný příjem a není schopna splácet úvěr, což už je jen krůček
k nedobrovolné dražbě nemovitosti a konci bez střechy nad hlavou.

Kromě pojištění schopnosti splácet úvěr si pojistěte i rizika invalidity, a to nejen v důsledku zranění, ale i závažných onemocnění.

Pojistka na blbost by měla být samozřejmostí

Nechcete ponechat nic v náhodě? Pak myslete i na pojištění odpovědnosti, tzv. pojistku na blbost. Nikdo není neomylný. Stačí chvilka nepozornosti a neštěstí je na světě. 

Představte si, že zapomenete zapnutou žehličku v bytě. Vznikne požár, který zničí nejen váš byt,
ale i další dva nebo tři okolo. Následně voda při hašení poškodí další byty. A škody jdou do miliónů.

Ještě hůř můžete dopadnout, když třeba někoho vážně zraníte a způsobíte mu doživotní následky. Doživotní renta, kterou byste pak museli poškozenému vyplácet, by vás mohla snadno zruinovat.
A v důsledku toho by vám pak nezbyly peníze ani na splácení hypotéky. 

Aby pojištění odpovědnosti plnilo svůj účel, je třeba u něj nastavit dostatečnou pojistnou částku. Doporučujeme pojistný limit ve výši deseti milionů korun, který představuje relativně slušný limit na pokrytí závazků z jednorázových odškodnění pozůstalých a mohl by stačit i na pokrytí vyplácení renty poškozenému.

S pojištěním odpovědnosti budete v klidu a nebudete muset škodu, kterou někomu způsobíte, platit z vlastní kapsy.

Pozor na zastaralé smlouvy

Máte některé z těchto pojištění už uzavřené? Doporučujeme, abyste pojistky pravidelně kontrolovali. Pojištění dobře slouží svému účelu, když se s ním průběžně pracuje. Spousta lidí má smlouvy, které uzavřeli před mnoha lety. Že je něco v nepořádku zjistí až ve chvíli, kdy je pozdě. 

Tip: Pojistky je vhodné aktualizovat alespoň každé dva roky nebo v případě, že se změní hodnota majetku.

Tápete v oblasti pojištění a chcete mít jistotu, že jsou vaše smlouvy v pořádku? Kontaktujte nás, naši specialisté ze sítě INSIA vám rádi pomůžou!

 

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn