ÚvodO společnostiAktuality Jezdíte autem? Dejte pozor na bobry, mohou vám pěkně zavařit

Jezdíte autem? Dejte pozor na bobry, mohou vám pěkně zavařit

6. listopadu 2019 | Rubriky: Aktuality

 Jezdíte autem? Dejte pozor na bobry, mohou vám pěkně zavařit

Představte si, že projíždíte silnicí, když v tom vám na kapotu spadne strom a rozbije čelní sklo. Leknete se, zastavíte a na místo přivoláte policii. Vám se naštěstí nic nestane, ale auto je poničené. K velikému překvapení zjistíte, že nehodu má na svědomí bobr žijící u potoka. Víte, kdo zaplatí za škodu?


Nikdy nevíte, kdy vás bobr překvapí

Podobnou situaci může zažít každý. Své o tom ví i řidič dodávky, který na konci října projížděl pozdě večer silnicí nedaleko Vejprnic. V autě vezl dělníky z odpolední směny. Celá posádka se pořádně lekla, když na přední část vozu spadl strom a rozbil čelní sklo.

Podle serveru krimi-plzen.cz strom pokácel bobr žijící u potoka, který protéká podél vozovky. Pachatele také usvědčuje pahýl stromu typicky okousaný do špičky. Na místě museli zasahovat hasiči, kteří z vozovky odstranili padlý strom. 

bobr1 bobr2 bobr3
(zdroj fotografií: krimi-plzen.cz)

Nehod je více

Nejde přitom o ojedinělou nehodu. Podobná nehoda se stala loni v dubnu na Domažlicku. Tam na silnici spadl strom uhlodaný bobrem a dvě auta se u něho srazila.

Poblíž Plzně dokonce loni v srpnu na hrázi rybníka u Zruče bobr evropský pokousal člověka. Pravděpodobně proto, že se zvíře cítilo ohrožené.

Bobři byli na území Česka vyhubeni přibližně v 18. století kvůli své husté kožešině. Vrátili se v 90. letech minulého století. V současnosti jich je poměrně hodně. Často jsou k vidění i ve městech.

Jak neplatit za bobra ničitele

Bobr běžně nemá uzavřené pojištění odpovědnosti, a tak od něj náhradu škody určitě nečekejte :)

Nechcete platit za škodu ze svého? V podobných situacích vám může velice pomoci správné havarijní pojištění, které kryje riziko havárie/nárazu. Pokud máte uzavřené pojištění, doporučujeme projít smlouvy a ujistit se, že jste chráněni i pro tyto případy. Pojišťovny dnes totiž řadí mezi havarijní pojištění i nejrůznější "miniriskové" varianty, které mají zúžené krytí.

Nejste si jisti rozsahem vašeho havarijního pojištění? Kontaktujte nás, naši odborníci vám rádi pomůžou!

KONTAKTUJTE NÁS

Zdroj: idnes.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn