ÚvodO společnostiAktualityChystáte se letos na dovolenou? Zařiďte si...

Chystáte se letos na dovolenou? Zařiďte si...

22. června 2020 | Rubriky: Aktuality

Chystáte se letos na dovolenou? Zařiďte si...

Pandemie je na ústupu, hranice se otevírají a spousta lidí rozmýšlí, kam letos zamíří na dovolenou. Někdo zůstane v tuzemsku, ti odvážnější vyrazí do zahraničí. Přinášíme vám pár tipů ohledně cestovního pojištění, bez kterého drtivá většina Čechů na dovolenou raději ani necestuje. Víte, čemu byste měli věnovat pozornost při sjednávání cestovního pojištění?

Můžu do této země vycestovat?

Ze všeho nejdříve si zjistěte, zda Ministerstvo zahraničí do zvolené destinace doporučuje cestovat. To rozhoduje o tom, zda vám pojišťovna proplatí léčebné výlohy v případě, že byste se na dovolené nakazili nemocí COVID-19. Pokud byste onemocněli v oblasti, kam není doporučeno vycestovat, pojišťovna by vám nic neproplatila. Sledujte proto stránky Ministerstva zahraničních věcí.

Když onemocníte v  „doporučené zemi“, většina pojišťoven vám proplatí hospitalizaci, léčebné výlohy, asistenční služby i případnou repatriaci do ČR.

Komplikace by mohli nastat v případě, že byste skončili v nařízené karanténě. Některé pojišťovny by vám náklady na ubytování a stravu neproplatily.

Pozor na výluku pandemie a epidemie

Při výběru cestovního pojištění dbejte na to, aby pojišťovna neuplatňovala výluku na pandemie či epidemie. Sice ji v současné době uplatňuje minimum pojišťoven, ale i tak buďte obezřetní.

Nezapomínejte na storno

Chcete mít jistotu, že kdybyste zájezd museli zrušit kvůli onemocnění COVID-19 nebo jiné závažné komplikaci, nepřijdete o peníze? Pojistěte si storno zájezdu. Pojišťovny by neměly v tomto ohledu na koronavirus uplatňovat žádné výluky. Jen je potřeba počítat s 20% spoluúčastí.

Na co ještě myslet

Při výběru cestovního pojištění doporučujeme dodržovat následující zásady:

  • Věnujte čas výběru a porovnejte více nabídek, a to nejen podle ceny. Projděte si podmínky, ať vás něco nemile nepřekvapí.
  • Zvolte si dostatečné limity – pojišťovny vyplatí plnění jen do jejich výše, náklady na zdravotní péči v zahraničí přitom mohou být několikanásobně vyšší než v Česku.
  • Připojistěte si odpovědnost pro případ, že byste způsobili škodu na zdraví či majetku někomu dalšímu. Základní balíčky pojištění odpovědnosti často neobsahují.
  • Pokud se chcete věnovat nejen běžným sportovním aktivitám, ale například i vysokohorské turistice, sjíždět divoké řeky nebo terénní jízdě na kole, připojistěte se i pro extrémní sporty.
  • Pamatujte, že cestovní pojištění se „nekamarádí“ s alkoholem. Pokud by došlo ke škodě kvůli ovlivnění alkoholem, může pojišťovna plnění výrazně krátit či zcela odmítnout. Na trhu lze ale nalézt i připojištění, se kterým bude pojišťovna hradit například následky úrazu, i když se stal pod vlivem alkoholu, a to až do výše 0,8 promile alkoholu v krvi.

Dáváte přednost dovolené v tuzemsku? Sjednejte si cestovní pojištění, které platí i pro Českou republiku. V nabídce ho má hned několik pojišťoven. 

Chcete poradit, jaké cestovní pojištění je pro vaši dovolenou nejvýhodnější? Kontaktujte nás, specialisté ze sítě INSIA vám rádi pomůžou!

 

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Zdroj: idnes.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn